wtorek, 30 września 2014

43 MGNIENIA FRANCJI (2/2)

CZERWONA FRANCJA W PAŹDZIERNIKOWEJ OFERCIE LIDL'A
 

Ponad 20 nowych czerwonych win w nowej ofercie LIDLa od 1 października może nawet największych entuzjastów przyprawić o zawrót głowy nie tylko po ich degustacji, ale zanim jeszcze dokonają wyboru. Myśmy już degustowali, więc chętnie podpowiemy, co nam smakowało, z czym będzie pasować i ile kosztować...


 

Jeśli potrzebne Wam wino lekkie, do drobiu, delikatnego sera i czy lekkich makaronów to proponujemy przede wszystkim Les Chanussons - soczysty, ale młody jeszcze burgund (25 zł). I oczywiście  wina z Bordeaux: La Rose Videau – owocowe i lekkie o delikatnym aromacie różanym (20 zł); Chateu Noble Meynard – owocowe z aromatmi kwiatowymi (20 zł), Chateau Saint-Antoine – delikatne, muślinowe, bardzo pijalne (24 zł) lub Chateau Jansenant – dymne i ziołowe a zarazem mineralne i świeże (24 zł).  
 
 
Jeśli jednak przed Wami mięso w sosie, pieczeń, makaron z mięsnym sosem lub ostry ser to polecamy wina cięższe: Chateau Laulan Ducos – mineralne, taniczne i długie (22 zł), 1218 Naujan – ze smolisto – ziołowymi  aromatami (24 zł), Chateau de Carolle – o kawowo – malinowym posmaku (40 zł) lub Chateau La Riviere – pełne dymu i tanin o bogatej strukturze (60 zł). Dla amatorów wina samego w sobie do kontemplacji świata w domowym zaciszu proponujemy Chateau La Gouspaude – bogate w owoc, o złożonej strukturze z nutami porzeczki, pieprzu i lukrecji z mocnym dębowym szlifem, pić teraz albo poczekać rok – dwa (149 zł).


 
 
 
Relację fotograficzną z degustacji znajdziecie tutaj ...

Tekst: Paweł Grotowski
Zdjęcia: Olaf Kuziemka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz