czwartek, 2 października 2014

HISZPANIA NIEODKRYTA

W OGRODACH REZYDENCJI AMBASADORA HISZPANII...

 
W jeden z ostatnich dni września przechadzaliśmy się po ogrodach Rezydencji Ambasadora Hiszpanii,  podczas X Wystawy Win Hiszpańskich w Polsce. W tym dniu na zaproszenie Radcy Handlowego przybyli do Warszawy hiszpańscy producenci win. Mieliśmy okazję degustować wiele ciekawych rozmaitości winnych od naszych przyjaciół z południa Europy. Koneserzy tego zacnego trunku mogli spróbować win, które zostały zaprezentowane po raz pierwszy na wystawie, ale również dostępnych już na rynku polskim. Prezentowali się zarówno producenci, jak i importerzy. Impreza miała charakter zamknięty i przeznaczona była dla branży winiarskiej, importerów, restauratorów oraz prasy.

Wśród zaprezentowanych ponad 200 rodzajów win, z takich regionów jak La Rioja, Ribera del Duero, Galicja, Navara, Madryt czy Katalonia, można było wyszukać bardzo wiele ciekawych win w bardzo przystępnych cenach. Ale szczególną uwagę gości zwróciły uwagę prawdziwe perełki, o których nie sposób nie wspomnieć. Bodega Toro Albala zaprezentowała trzy wspaniałości: Don PX Gran Reserva z 1983 roku, Don PX Seleccion Especial z 1962 oraz top on the top, zdobywca 100 punktów Parkera, Don PX Convento z 1946 roku, 100% Pedro Ximinez, które zostało zabutelkowane we wrześniu 2011 roku. Proces starzenia tego wina, to minimum 25 lat w Amerykańskiej beczce. Jest niesamowicie silnym winem, zarówno w nosie, jak i w podniebieniu. Wyczuwalne nuty cynamonu, czekolady oraz masła sprawiają, iż nasze podniebienia okalane zostają wspaniałą słodyczą. Niezwykle złożone i bogate.
Dopełnieniem całości były serwowane przystawki tapas (hiszpańskie wędliny, sery oraz owoce morza), które idealnie zgrywały się z degustowanymi winami.

Relację fotograficzną z degustacji znajdziecie tutaj ...

Do zobaczenia za rok...

 

1 komentarz:

  1. A jak to widzicie - https://www.lampy-ogrodowe.pl/ ? Jakie lampy zewnętrzne robią największe wrażenie i po prostu są konkretne? Macie jakieś takie modele?

    OdpowiedzUsuń