środa, 29 października 2014

PORTUGALIA NA ZIMOWE WIECZORY…

         
Najnowsza oferta portugalskich win prezentowana przez Biedronkę wpisuje się w zmieniającą aurę i tym samym zmianę letniego menu na bardziej zimowe, cięższe, mięsne i tłustsze. Pełna oferta liczyć będzie aż 25 pozycji, z czego spróbowaliśmy 8 z nich.
 
Pinho Real Loureiro, to klasyczne Vinho Verde, półwytrawne, rześkie, kwiatowo-ziołowe z lekkim musowaniem jako aperitif lub do lekkich owoców morza.
 
 
Conde de Vimioso, białe wytrawne wino z regionu Tejo o orzechowo-cytrusowych aromatach, umiarkowanie kwasowe.
 
 
Segredos Sao Miguel 2013, wino klasyfikowane jako półsłodkie ale dzięki długiej maceracji, w ustach jak półwytrawne z regionu Alentejo, mocne, skondensowane o aromatach morwowych i ziołowych, pasuje do pieczystego i mocnych serów, także kozich.
 
 
F’OZ 2012 z regionu Dao, gładkie i delkatne wino o aromatach dojrzałych owoców wiśni i czereśni z lekkim garbnikiem pochodzącym z 6 letniego starzenia w beczkach, idalne do wędlin, mięs i pasztetów.
 
 
Dom Divino 2012 z regionu Dao, bogate w aromaty dojrzałych owoców, kawy i przypraw o mocnych taninach i długim posmaku, do pieczystego i mocnych serów.
 
 
Marques D’almeida 2010 z regionu Beira Interior, eleganckie, aromaty rześkie, jagodowe i waniliowe, w smaku dominują jeżyny podbite mocną taniną, do mięs, pasztetów, serów, mocnych sosów.
 
 
Quinta das Setencostas 2010 z regionu Lizbona Alenquer, półwytrawne, bardzo złożone wino o nutach kawy, wanilii i wiśni w alkoholu, w ustach pełne o smakach porzeczek, wiśni i innych macerowanych owoców, do pieczystego, pasztetów, a także solo.
 
 
Izidro Madeira Fine Rich, nierocznikowe o nutach palonego karmelu, przypraw i coca-coli, dla amatorów słodyczy…
 
 
Wszystkie wina będą dostępne w sklepach Biedronki od 30 października w cenach 15 - 30 zł.

Zdjęcia z Winnej Portugalii znajdziecie tu.
 
Tekst Paweł Grotowski
Zdjęcia Olaf Kuziemka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz