poniedziałek, 6 października 2014

PRZEJAZDEM PRZEZ OFERTĘ VININOVY

Druga połowa września dostarczyła miłośnikom wina wielu okazji do degustacji win. Były spotkania poświęcone winom gruzińskim, hiszpańskim, były kiermasze i inne lokalne eventy przy winach, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były również imprezy poświęcone prezentacji port folio importerów. Na jedno z takich spotkań mieliśmy okazję przybyć i sprawdzić, co prezentuje oferta importera, jakim jest VININOVA. W podziemiach hotelu Mamaison Hotel Le Regina, została przedstawiona cała oferta będąca w katalogu firmy, którą w większości prezentowali przedstawiciele producentów lub nawet sami właściciele.

Trudno jest nam rozpisywać się nad każdym winem, które mieliśmy okazję degustować, ale choć trochę postaramy się Wam przybliżyć naszych faworytów.


W pierwszej kolejności nasze kubki smakowe powędrowały w kierunku Włoch, Gdzie
Carlo Padoin raczył nas swoim ciekawym i bardzo orzeźwiającym Prosecco. Następnie przyszedł czas na Francję i tam… U Panie i Panowie… szampany się lały. Rozpocząć delikatnie to mało powiedziane, naszą uwagę przykuła linia szampanów od Lanson’a…z każdym kieliszkiem lepsze i ciekawsze. Lecz kilka stołów dalej… oj tu się działo! Domaines Barons De Rothschild skupił wokół swojego stolika największą ilość gości. Każdy z gości „rozpływał” się posiadając w kieliszku nalewaną w szczątkowych ilościach porcję szampana.

Czas było opuścić obleganą Francję i udać się z powrotem do Włoch, gdzie urzekł nas Piemont, a urocza Elena Ercole z Tenuta Carretta, raczyła nas swoim Barbaresco, Nebbiolo oraz Barberą. Dziwnym wydawało się nam, iż tak kluczowa winnica dla VININOVY nie pokazała swojego Barolo, a ma ich trzy rodzaje w swojej ofercie. Cóż, nie nam się nad tym zastanawiać. Następnie udaliśmy się do „Toskanii”, gdzie poznaliśmy faworyta tego eventu, jakim było Brunello Di Montalcino 2009, z Villa Al Cortile.
Carlo Padoin i Elena Ercole

Czas się nam kurczył, terminy wzywały, co było dalej zobaczcie sami


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz