niedziela, 25 stycznia 2015

SOAVE...LEKKOŚĆ W PROMOCYJNEJ CENIE…

Tego wina nie znajdziemy w nowej ofercie „Karty win włoskich”, goszczącej od niedawna na półkach sieci sklepów Biedronka. Chociaż jeśli weźmiemy pod uwagę styczniową wyprzedaż w jednym z specjalistycznych sklepów w Warszawie, śmiało możemy to wino równać cenowo z ofertą sieci dyskontów. W styczniowej wyprzedaży w DaWino na warszawskim Ursynowie można je zakupić za całe 15,00 zł (cena sklepowa: 25,00 zł).
 
 
Soave od Francesco Minini pochodzi z tak małej winnicy, iż trudno szukać o niej informacji w internecie. Nawet prawie niemożliwa w odnalezieniu strona internetowa nie pokazuje nic, poza krótką notką o historii, pasji i zaangażowaniu w produkcję win.
 
Co znajdziemy w butelce?
Lekkie, przyjemne wino o słomkowej barwie, które powstało z kupażu dwóch szczepów Garganega (grecanico bianco) oraz Trebbiano di soave (verdicchio bianco), porastających wzgórza położone we wschodniej części prowincji Werona.
Nos przyjemny, ukazujący nuty świeżych zielonych owoców z prawie niewyczuwalnym alkoholem. W ustach spokojne, świeże i harmonijne. Podniebienie odnajduje zielone owoce z małą kwasowością i delikatną goryczą. Wino bardzo codzienne jako aperitif lecz również idealny kompan do świeżych serów, ryb oraz białych mięs.
 
 
Polecamy na co dzień!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz