środa, 4 lutego 2015

BIZNESOWE TOASTY...

Ileż to razy przedsiębiorcy zachodzili w głowę, jak "wrzucić" w koszty uzyskania przychodu fakturę za zakrapianą kolację, na którą zaprosili swoich kontrahentów. Oczywiście Polak potrafi, a przy współpracy z restauratorami udawało się to lepiej lub gorzej (z naciskiem na lepiej).
Nie były to legalne działania i zdajmy sobie z tego sprawę, ale zerknijcie proszę będąc w restauracji, ilu jest tam klientów biznesowych. Myślicie, że za kolacje z alkoholem płacą z własnego portfela? Nic bardziej mylnego, prawie wszyscy biorą fakturę na firmę (pozycje z alkoholem zamienia się na posiłki) i wrzucają w koszty.
Ale jest pewne światełko w tunelu.
 
 
Jak donosi portal rp.pl, Urzędy skarbowe zaczynają akceptować faktury zawierające pozycje alkoholowe na fakturach. Czyli jednym zdaniem ujmując, alkohol może być kosztem podatkowym.
 
"Lampka wina dla przypieczętowania kontraktu? To standard w biznesie. Fiskus w końcu to zrozumiał. Zgadza się już na rozliczanie w kosztach podatkowych faktur z restauracji, nawet gdy są na niej napoje wyskokowe.
– To przełom, przez wiele lat bowiem skarbówka z góry kwestionowała wydatki na trunki – mówi Przemysław Bogusz, doradca podatkowy, właściciel kancelarii TuboTax. – A księgowi sami wyrzucali z kosztów podatkowych faktury na alkohol, bojąc się kłopotów z urzędami – dodaje."
 
Tekst źródłowy...

1 komentarz: