sobota, 14 marca 2015

SZCZYPTA KOBIECEGO LUKSUSU...

 
„Szampan jest jedynym winem, po wypiciu którego kobieta pozostaje piękną”
                                                                                                            Madame Pompadour
 
I tak oto młode, piękne, ambitne oraz pełne marzeń, tych zawodowych oraz osobistych… to tylko kilka określeń, jakie można przypisać uczestniczkom piątkowego spotkania, jakie odbyło się 6 marca w warszawskim Atelier Szampana.


Tego wieczoru odbyła się uroczysta inauguracja Klubu Szampana dla Kobiet Biznesu, zarezerwowanego wyłącznie dla płci pięknej, której organizatorem był Dom Szampana oraz Atelier Szampana. Pod tą tajemniczą nazwą skrywa się organizacja o charakterze biznesowym, stworzona z myślą o kobietach. Założycielkami Klubu są: Marta Dunin-Michałowska (założycielka i prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej), Katarzyna Filip (Project Manager Atelier Szampana) oraz Monika Żołnierzak (Dyrektor Sprzedaży Domu Szampana).
 
 
Misją organizacji jest zrzeszenie kobiet aktywnych zawodowo, wzajemne wspieranie się, propagowanie, tworzenie warunków do negocjacji w profesjonalnej sali degustacyjnej w Warszawie oraz wymiana wspólnych doświadczeń. Podczas otwarcia nowej inicjatywy przedstawiono plany działania organizacji, której motywem przewodnim jest i będzie szampan, symbol luksusu oraz prestiżu. Spotkania z ciekawymi kobietami biznesu, udział w prestiżowych degustacjach to tylko kilka możliwości, które zaoferować może Klub Szampana.
 
 
Podczas uroczystego otwarcia w eleganckich pomieszczeniach Atelier Szampana mieliśmy możliwość wzięcia udziału w widowiskowym otwarciu szampana metodą sabrage (sztuka otwierania szampana szablą), która stosowana była na oficjalnych ceremoniach w czasach napoleońskich we Francji. Drugą atrakcją, która mile zaskoczyła wszystkie uczestniczki był pokaz tańca polo dance, który to do czerwoności rozpalił nasze kobiece umysły i zmysły…
 
 
Atelier Szampana zaprezentowało uczestniczkom spotkania dwa szampany, Forget-Chemin Carte Blanche Brut oraz Brut Rose Le Mesnil Sublime Grand Cru, które to idealnie współgrały z wykwintnymi, subtelnie dobranymi przystawkami.


Pierwszy z nich, pochodzący z domu szampańskiego FORGET-CHEMIN, którego winnice zlokalizowane są w najlepszych parcelach premier cru, to elegancki szampan  o złocistej barwie, głębokim bukiecie oraz wyczuwalnych nutach chlebowych oraz pigwy. W ustach zdecydowany, cytrynowy z mineralnym długim finiszem.
 
Drugi prezentowany szampan to Brut Rose Le Mensil Sublime Grand Cru. Jego świeżość oraz aromatyczny bukiet przeplatany truskawkami oraz pieczonymi jabłkami ukazuje dobrze skrojonego i wyważonego szampana, który wraz ze swym cierpkim finiszem, potrafi zniewolić podniebienie każdego miłośnika tego trunku. Ten Brut Rose będzie idealny na aperitif lub popołudniowy koktajl.
 
 
„Jeśli wygrywasz, zasługujesz na szampana, jeśli przegrywasz, zwyczajnie go potrzebujesz.”
                                                                                                                                                              Napoleon Bonaparte

 
Tekst i zdjęcia: Patrycja Sędzielska-Kuziemka
Galeria zdjęć.
 

2 komentarze:

  1. Z innej beczki. Znasz ten sklep - https://www.amart.pl/ ? Gdzie jeszcze warto robić zakupy online?

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak już mowa o alkoholu, to powiem szczerze, że sama ostatnio zaczęłam myśleć o własnej produkcji takich trunków. Słyszałam, że potrzebny będzie mi taki destylator https://dobrydestylator.pl/kolumna-klasyczna-fi-54 Macie w tym jakieś doświadczenie?

    OdpowiedzUsuń