wtorek, 21 kwietnia 2015

SŁODKA BIEDRONKA RODEM Z PÓŁNOCNYCH WŁOCH…

Od ponad dwóch tygodni, klienci sieci sklepów Biedronka opływają w słodkościach, a to za sprawą Festiwalu Słodkich Win, którego oferta dostępna jest w okresie 7.04-2.05.2015r. Choć jesteśmy już na półmetku festiwalu, to dopiero teraz mamy okazję baczniej przyjrzeć się prezentowanej ofercie.
 
Ostatnio zmierzyliśmy się z winem Monte da Ravasqueira, Late Harvest 2014, które wypadło bardzo pozytywnie nie tylko w naszej opinii, lecz również (spoglądając na sklepowe półki), zyskało uznanie „Biedronkowych” klientów.
 
 
Tym razem jednak z oferty Festiwalu Słodkich Win wybraliśmy CASA SANT’ORSOLA MOSCATO D’ASTI D.O.C.G., którego producentem jest Fratelli Martini Secondo Luigi. Szczep Moscato Bianco, z którego powstaje wino, uważany jest za jeden z najstarszych szczepów (zaraz obok Nebbiolo), który uprawiany jest w południowo-wschodniej części Piemontu. Mimo, iż historia tego szczepu sięga czasów ekspansji greckiej, to tak naprawdę samo Moscato d'Asti znane jest zaledwie od 150 lat.
 
A co otrzymamy za dwadzieścia złotych bez grosika? Jasnosłomkową, lekko musującą eksplozję owoców takich jak jabłko, gruszka, morela z ciekawie zrównoważoną kwasowością. Wino w smaku jest bardzo orzeźwiające, a zarazem delikatne, poprzez przerwaną podczas produkcji fermentację, która zachowuje w winie słodycz, osiągając przy tym poziom 5,5% alkoholu. Nie jest to najwyższa półka jeśli chodzi o Moscato d’Asti, ale za 19,99 zł, będzie idealnym partnerem do deserów, lecz również wspaniale sprawdzi się jako SUMMER DRINK w sobotnie, słoneczne majowe przedpołudnie.
 
 
 
Nasz przepis na SUMMER DRINK
100 ml Moscato d'Asti,
1/2 Limonki (sok),
4-5 kostek lodu,
3 listki mięty.
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz