niedziela, 19 lipca 2015

MAŁA BUTELKA Z MUSUJĄCĄ, WIELKĄ DUSZĄ…

Niespełna miesiąc temu zakończyła się pierwsza edycja Riesling Weeks, która dała możliwość wielu miłośnikom wina uczestniczyć w degustacjach, warsztatach kulinarnych z Rieslingiem w tle, uroczystych kolacjach oraz wielu promocjach na te wspaniałe wina, które można było zakupić w całym kraju, dzięki kilkunastu partnerom, którzy przystąpili do Tygodnia Rieslinga.
 
A że mamy środek lata, Riesling towarzyszy nam prawie przy każdej okazji. Cóż może być lepszego, niż kwaskowato-owocowe wino, które orzeźwi nasze organizmy podczas lipcowych upałów. Tak więc dziś sięgnęliśmy po Rieslinga Extra Trocken Sekt b.A. od Weingut Fitz-Ritter, które dostępne jest na Nizinie Śląskiej w Brzegu lub też na www.wein-land.pl.
 

Riesling Extra Trocken Sekt b.A. to efekt 230 letniej winiarskiej tradycji w rodzinie Fitz, która od dziewięciu pokoleń wywarza wina w południowo-wschodniej części Palatynatu. O świetności winnicy może świadczyć fakt, iż w 1843 roku, Rodzina Fitz stała się oficjalnym dostawcą wina dla królewskiego dworu Bawarskiego.
Ten musujący Riesling oznaczony „Sekt b.A” – (Bestimmter Anbaugebiete) powstał wyłącznie z winogron pochodzących z jednego z 13 regionów win gatunkowych w Niemczech, w tym przypadku w Palatynacie. Winogrona zebrane na parcelach zlokalizowanych w Bad Dürkheim dają wino o blado słomkowym kolorze z przyjemnym aromatem liczi, gruszki oraz ananasa, które tworzą owocowy nos, a zielone jabłko oraz cytryna pięknie równoważą smak powodując, iż podniebienie odczuje orzeźwienie oraz świeżość. Idealnie sprawdza się w upalne lipcowe dni z wędzonym oscypkiem, jak również możecie śmiało serwować z owocami morza oraz białym mięsem.
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz