niedziela, 13 września 2015

CHARDONNAY W BIEDRONKOWO NISKIEJ CENIE…

Od zeszłego tygodnia (7.09), na półkach sklepowych sieci sklepów Biedronka króluje włoska oferta win oraz produktów spożywczych. Po cichutku, po cichutku w poniedziałek pojawiły się włoskie wina, reprezentowane przez czternastu przedstawicieli. Choć oferta zawierać ma 14 nowych win, to nam udało się znaleźć pięć pozycji, które ponownie wróciły na sklepowe półki.
 
Prócz nowej oferty win, pojawiły się również (w biedronkowo niskich cenach) włoskie smaki, które przy pomocy dostępnej gazetki, mogą przerodzić się w wspaniałe, regionalne, włoskie potrawy,  które idealnie współgrać będą z prezentowaną ofertą win.
 
 
Na początek zdecydowaliśmy się na Italo Cescon Chardonnay 2014 Veneto – Chardonnay, które według nas warte jest swojej ceny. Mimo, że to najdroższe wino z białej oferty (24,99 zł), kusi swoim wyglądem przez dość nietypowy dodatek, jakim jest pęd winorośli, gustownie przypięty do butelki.
 
Nos nie eksploduje, jednakże może zachwycić delikatnymi aromatami owoców cytrusowych z przenikającymi się nutami warzywnymi. Na podniebieniu przyjemne, dość zrównoważone… lecz delikatne i niezbyt rozbudowane. Nie doszukujmy się tutaj potężnego Chardonnay, lecz cieszmy się Italo Cescon Chardonnay, w połączeniu z sałatkami, owocami morza, spaghetti, rybami oraz serami.
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz