wtorek, 9 lutego 2016

BIEDRONKA ODWIEDZA VALLÉE DE LA LOIRE...

Biedronka odwiedza Vallée de la Loire i sięga po Domaine des Gillières Grande Réserve Muscadet Côtes de Grand Lieu AOP 2014
Od ponad tygodnia Biedronka uzupełnia swoje półki „nową”, odświeżoną ofertą win francuskich w zakresie cenowym od 9,99zł do 29,99zł. Odświeżoną z tego względu, iż część etykiet wprawne oko i dobra pamięć może skojarzyć z zeszłoroczną, majową ofertą Jeronimo Martins. Na półkach znajdziemy 20 etykiet z Alzacji, Doliny Loary, Beaujolais, Doliny Rodanu, Bordeaux oraz Langwedocji i Roussillon.

W pierwszym podejściu do lutowej oferty Win i smaków Francji sięgamy po Domaine des Gillières Grande Réserve Muscadet Côtes de Grand Lieu AOP 2014 (19,99 zł). Wino o jasno słomkowej barwie powstaje ze szczepu Muscadet, zwanego również Melon Blanc. Po fermentacji spędza ponad cztery miesiące na drożdżowym osadzie (ozn. SUR LIE), co powoduje, iż wino staje się bardziej intensywne oraz dostaje „pazura”.
A jak jest w przypadku tego Muscadeta?


Nie spodziewajmy się tu zbyt intensywnych aromatów, wino to nie zawładnie Waszymi nozdrzami. Nie mówię, że ich nie ma, są lecz dość mało intensywne, uwalniające zielone jabłko oraz cytrusy. W smaku świeże, orzeźwiające z uwypukloną kwasowością. Dość mineralne, a na finiszu słonawe, przeradzające się w delikatną goryczkę. Będzie pasowało do owoców morza oraz ryb, lecz również sprawdzi się w sezonie letnim podczas upalnych dni.
 
 

2 komentarze:

  1. Czyli warto zakupić teraz i przetrzymać je do lata? A jak takie wino komponuje się ze zwykłym "kotletem" - mam tu na myśli dania obiadowe poza rybami i owocami morza?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pani Katarzyno, trafiła Pani na post z zeszłego roku i zarazem wino z rocznika wcześniejszego. W tegorocznej francuskiej ofercie również pojawiło się to wino o którym wspomniałem na fanpage na fb: https://www.facebook.com/PowinOwaci/photos/a.387399991317346.85548.387387211318624/1343408745716461/?type=3&theater. Myślę, że również sprawdzi się jako aperitif z kuchnią orientalną, serami oraz białym mięsem. Pozdrawiam

      Usuń