wtorek, 26 kwietnia 2016

DOKĄD ZMIERZA TEN TRAMWAJ?

Żółty tramwaj to jedna z wizytówek Lizbony. Turystyczna przejażdżka tym tramwajem po krętych i wąskich uliczkach starej dzielnicy Alfama to niemalże obowiązkowy punkt zwiedzania portugalskiej stolicy.
 
M&P
 
Tak samo wino Porta 6 z charakterystycznym żółtym tramwajem na etykiecie wydaje się doskonałą wizytówką regionu winiarskiego Lisboa położonego na mocno pofałdowanym terenie na północny zachód od stolicy. Obecnie to drugi pod względem produkcji wina region w Portugalii. Powstaje tam ponad 300 tysięcy hektolitrów wina rocznie, z czego większość to proste wina regionalne (Vinho Regional Lisboa), soczyste, pełne dojrzałego owocu wina, łatwe w odbiorze i w konsumpcji.
Takie też jest nasze wino Porta 6 powstałe z trzech typowych dla tego regionu szczepów: Tinta Roriz, Castelao i Tinta Miuda. To świetnie zrobione wino, żywe i rześkie, posiadające jednocześnie bardzo skoncentrowany owoc. Znajdziemy w nim aromaty dojrzałych porzeczek, truskawek, jagód, a nawet jagodzianki, Wino pełnkrwiste, ale o delikatnych taninach i wyczuwalnej dozie cukru resztkowego.
Pijąc takie wino wiemy, że lizboński tramwaj zmierza w dobym kierunku i na pewno jeszcze nie raz do niego wsiądziemy na winną przejażdżkę... Porta 6, Vidigal Wines, importer: WINA-MP.PL, cena 39 zł.
 
 

2 komentarze:

 1. Przyznam, że nie próbowałam. Wino nie należy do tanich. Może jednak warto skosztować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowna Pani,
   Cena 39 złotych za butelkę nie jest dość wygórowaną kwotą. Myślę, że warto uszczuplić ze swojego portfela tą kwotę i napić się dobrego Portugalczyka.
   Pozdrawiam

   Usuń