czwartek, 29 września 2016

SOFITEL SKŁADA HOŁD “SZTUCE WINA”...PODCZAS SOFITEL WINE DAYS 2016...


W tym roku Sofitel Wine Days rozpoczynają się na całym świecie 21 września, a kończą 31 października. To czas, w którym w hotelach marki szczególna uwaga skupiać się będzie na francuskich winach i „sztuce życia” - Art De Vivre. To już 5 edycja wydarzenia, podczas którego marka Sofitel pokazuje swoje zaangażowanie w promowanie kultury picia wina. Z tej okazji organizowane są wydarzenia, dzięki którym każdy może dokonać nowych odkryć lub pogłębić swoją wiedzę o świecie „napoju bogów”.
 
Winobranie we Francji rozpoczyna się na przełomie września i października, i jest zwieńczeniem całorocznej pracy winiarzy. Marka Sofitel także w Polsce włącza się w świętowanie tego najważniejszego dla kultury wina we Francji wydarzenia.
 
Od 21 września do 31 października w trzech hotelach Sofitel – Sofitel Warsaw Victoria, Sofitel Grand Sopot i Sofitel Wrocław Old Town, rozpoczyna się cykl wydarzeń związanych z winem. W Warszawie, w restauracji La Brasserie Moderne, Szef Kuchni Maciej Majewski przygotuje specjalne menu degustacyjne składające się z wykwintnych dań, z którymi Master Sommelier Adam Pawłowski skomponuje odpowiednie wina.
 

W Sopocie, w ramach pięciodaniowej kolacji degustacyjnej w restauracji Art. Deco, przygotowanej przez Szefa Kuchni – Tomasza Koprowskiego, odbędzie się degustacja szampanów marki G.M.Mumm Champagne. W świat tych wykwintnych trunków wprowadzi gości Jakub Skurczyński. Sofitel Grand Sopot przygotował również specjalną ofertę koktajli na bazie win, które będą serwowane w Le Bar. Dodatkowo każdy będzie mógł nabyć butelkę ulubionego wina z 20% rabatem.

Bogatą ofertę podczas Dni Wina przygotował także wrocławski Sofitel. Na szczególną uwagę zasługuje kolacja z Robertem Makłowiczem, która odbędzie się 14 października. Tę wyjątkową ucztę przygotuje Szef Kuchni Piotr Nadolski, a Robert Makłowicz opowie o serwowanych daniach i podanych specjalnie na tę okazję winach, które sam przywiózł z małych europejskich winnic. W tym czasie będą odbywały się również pokazy przygotowywania koktajli z wina i degustacje szampana.


Sofitel Wine Days stanowią wyjątkową okazję do degustacji dla miłośników wina, zapewniając idealne warunki do korzystania z know-how marki, za którym stoi 50 lat doświadczenia. Przez pół wieku mistrzowie spośród sommelierów pogłębiali swoją wiedzę i tworzyli niepowtarzalną, wysokiej jakości „bibliotekę wina”. Dzięki temu dzisiaj goście hoteli Sofitel mogą się cieszyć smakiem najlepszych trunków, które są serwowane podczas wydarzeń Dni Wina.
 
Szczegóły imprez oraz daty dostępne będą niebawem w zakładce "Co gdzie kiedy".
 
Zapraszamy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz