poniedziałek, 3 października 2016

CZY „POLKA.” Z LIDLA TO WINO DLA POLKI?...

Od paru dni w Lidl Polska można dostać wina z krajowej winnicy Srebrna Góra. Winnica położona jest u stóp klasztoru o.o. Kamedułów na Bielanach pod Krakowem i od pięciu lat na dwudziestu hektarach wytwarza tam wina. Winnica Srebrna Góra razem z Lidl Polska przeprowadziły badania, według których decyzję o zakupie wina w 58% podejmują kobiety. Stąd przyszedł pomysł na stworzenie specjalnego brandu „Polka.”, pod którym wytwarzane są wina specjalnie dla Lidl Polska. Do 600 sklepów Lidla trafiły 22 tysiące butelek, co stanowi 1/3 zeszłorocznej produkcji winnicy. Wszystkie wina kosztują tyle samo, czyli 29,99 zł i jest to prawdopodobnie najlepsza cena za polskie wino jaka ukazała się dotychczas światu. Po raz pierwszy też polskie wino trafia do tak szerokiej dystrybucji i miejmy nadzieję pod polskie strzechy. Czy Polki ruszą tłumnie po „Polkę.” do sklepów?
 
Winnica Srebrna Góra
 
Zobaczymy... Tymczasem w ofercie mamy 4 różne wina, które staramy się Wam przybliżyć.
 
Winnica Srebrna Góra
 
Białe na bazie szczepów Johanniter, Solaris i Hibernal jest lekkim, ale charakterystycznym winem o aromatach cytrusów, owoców egzotycznych i wiosennej łąki, w ustach świeże, mocno owocowe, ale gładkie i delikatne (półwytrawne) w smaku, o wiele delikatniejsze niż sugerowałby to jego dość ostry aromat. Może być hitem jeśli je dobierzemy do kuchni egzotycznej lub dobrze przyprawionej ryby.
 
Winnica Srebrna Góra
 
Różowe wytworzone ze szczepów Cabernet Cortis i Zweigelt jest przyjemnym, delikatnym (półwytrawnym) winem o delikatniejszych niż poprzednie aromatach, białych śliwek, czerwonych porzeczek i malin, czyli naszych rodzimych polskich owoców. Bardzo łatwo pijalne, będzie dobrym kompanem babskich spotkań, tylko szkoda, że pojawiło się w sklepach już na jesieni. Latem to byłby prawdziwy hit.
 
Winnica Srebrna Góra
 
Czerwone 2014, 100% Regent, to mocne, wytrawne, skoncentrowane wino o aromatach wiśni, wiśniowych pestek i liści oraz skóry. Dość taniczne w ustach, skórzane i zwierzęce. Taki bywa Regent, intensywny i nieujarzmiony. Nie próbujcie go solo, ale koniecznie z pieczonym lub duszonym mięsem. Paprykarz lub gulasz z dziczyzny powinien być odpowiedni.

Czerwone 2015, kupaż Regenta, Rondo i Acolon, to wino wytrawne, bardziej zbalansowane, w nosie i ustach wyczuwalne wiśnie, czerwone porzeczki i śliwki z nutami wanilii. Przy tym dobra kwasowość, która pozwala zestawić to wino z tłustymi, zimowymi potrawami z wieprzowiny lub mięsnymi sosami.

Uwaga - W przypadku win czerwonych występują identyczne etykiety, różnice znajdziecie w rocznikach.

Jak myślicie, czy Polki ruszą tłumnie po „Polkę.” do sklepów?

1 komentarz: