piątek, 6 stycznia 2017

MAŁOPOLSKI SZLAK WINNY W SMARTFONACH…

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników podróży enoturystycznych.  W końcu jest!!! Aplikacja Mobilna z Małopolskim Szlakiem Winnym. W chwili obecnej dostępna jest wyłącznie w systemie Android, ale już niebawem będzie uzupełniana o kolejne systemy operacyjne oraz rozszerzona o nowe funkcjonalności. Choć dopiero w fazie testów, już cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników polskiego wina, którzy nie tylko je degustują, lecz również z dużą przyjemnością odwiedzają odradzające się i powstające winnice.

Źródło: Małopolski Szlak Winny

Szlak Winny w Małopolsce jest szlakiem tematycznym dziedzictwa kulturowego regionu, gdzie odradzająca się tradycja uprawy winorośli w regionie Małopolski. Główną ideą Szlaku jest zachęcenie turystów do odkrywania małopolskich winnych, spotkań z winiarzami oraz odkrywania dziedzictwa,  jak również obcowania z przyrodą regionu.
W ramach projektu zostały zinwentaryzowane winnice w Małopolsce, a następnie połączono je w pięknie brzmiący Małopolski Szlak Winny. Wytypowanie winnic i atrakcji do Szlaku było możliwe dzięki nawiązanej współpracy z Gorczańską Organizacją Turystyczną, która podjęła się wyzwania z profesjonalistami z enoturystyki. Na początek wytypowano 15 winnic położonych w różnych częściach Małopolski, w drugim roku przyłączono 5 kolejnych. Na dzień dzisiejszy w mobilnej aplikacji znajduje się dwadzieścia winnic, które w ramach Małopolskiego Szlaku Winnego otwarte są dla miłośników wina.


Źródło: Małopolski Szlak Winny

Trzeba przyznać, iż pomysłodawcy dołożyli wszelkich starań, aby aplikacja była przyjazna do użytkowania, jak również miła dla oka. Poruszanie się po menu nie stanowi problemu i już przy pierwszym użytkowaniu nie sprawia żadnych trudności. A co znajdziemy w swoich smartfonach używając aplikacji Małopolski Szlak Winny?
 
W menu dostępny jest „szlak” na którego drodze znajdują się następujące winnice: Winnica Srebrna Góra (Kraków), Winnica Zadora (Szczepanowice), Winnica Krokoszówka Górska (Smardzowice), Winnica Hybrydium (Witanowice k. Wadowic), Winnica Nad Dworskim Potokiem (Łazy k. Bochni), Winnica Kresy (Rzeplin k. Skaly), Winnica Comte (Klucze), Winnica Uroczysko (Janowice k. Zakliczyna), Winnica Zawisza (Wesołow k. Zakliczyna), Winnica Smykań (Pogorzany k. Szczyrzyca), Winnica Amonit (Cianowice), Winnica  Szawapier (Stryszawa), Winnica Nad Dobrą Wodą (Garlica Murowana), Winnica Demeter (Gromnik), Winnica Kuźnia (Gromnik), Winnica Gaj (Mogilany), Winnica DoSłońce (Racławice), Winnica Chodorowa (Chodorowa), Winnica Piwnice Antoniego (Wola Lubecka), Winnica Rodziny Steców (Tuchów). Co ważne mapa zintegrowana jest z GPS, który wskazuje bieżące położenie użytkownika oraz trasę dojazdu do wybranej winnicy. Na pewno się nie zgubicie!
Jeżeli natomiast skusicie się na odwiedzenie konkretnej winnicy to w kolejnej zakładce „Winnice” przeczytacie najważniejsze informacje o danej winnicy, znajdziecie kontakt, aby móc się umówić na spotkanie oraz przekierowanie na mapę, dzięki której łatwiej dotrzecie do celu. To bardzo pomocna funkcja dla osób, które obrały sobie za cel odwiedzenie konkretnych winnic.

Źródło: Małopolski Szlak Winny

Ci, którzy bardziej zainteresowani są używanymi do produkcji win szczepami będą mogli skorzystać z „Katalogu Winorośli” w którym to wyszczególnione są szczepy białe oraz czerwone uprawiane w regionie, a które zarazem wykorzystywane są do produkcji win. Kolejne ciekawe zakładki, to winiarskie „Wydarzenia”, których w tym regionie w ciągu roku nie brakuje, jak również dla planujących podróż aktualna oraz siedmiodniowa "Prognoza pogody".
Mimo, iż aplikacja jest dopiero w fazie testów już jest bogatą bazą dla enoturystów. W kolejnych etapach rozwoju zostanie ona uzupełniona o bazę noclegową, punkty kulinarne oraz atrakcje w regionie.
A jeżeli zastanawiacie się jeszcze czy warto odwiedzić Małopolski Szlak Winny, to ten film na pewno Was do tego przekona.
Projekt „Szlak Winny w Małopolsce” realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”
 

Link do pobrania aplikacji (system Android): http://bit.ly/2iLl3p5
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz