wtorek, 14 marca 2017

„OCZKO” NA ŚWIĘTA OD LIDL POLSKA…

Podczas przedpremierowej degustacji branżowej, która odbyła się  w warszawskiej restauracji Tamka 43, Lidl Polska zaprezentował dostępną od 20 marca 2017r, ŚWIĄTECZNĄ KOLEKCJĘ DOBRYCH SMAKÓW W NISKICH CENACH. Z pośród całej zaprezentowanej oferty składającej się z 21 etykiet (niektóre są już dobrze znane klientom) znalazło się 13 win węgierskich, 3 wina chilijskie, 3 francuskie, 1 hiszpańskie oraz włoskie.
 
Biel zaprezentowała się owocowo oraz orzeźwiająco, w czerwieni natomiast mogliśmy wybierać pomiędzy lekkością i świeżością, aż po bardzo tanicznego Merlota. Słodyczy też nam nie zabrakło, cztery etykiety reprezentowane były przez Węgrów oraz Francję.


Oto kilka naszych typów na nachodzące Święta Wielkanocne, które warto będzie zakupić i cieszyć się nimi wśród bliskich.


GARAMVARI OPTIMUM BRUT. Elegancki musiak, dobrze zbudowany na dojrzałym owocu z delikatnym musowaniem. Nie tanio, ale warto. 40 zł


FISCHER ZWEIGELT. Prosty, ale nie prostacki Zweigelt od Fishera. Ziemisty, owocowy, paprykowy o mocnej kwasowości. Świetne wino do kaczki i gęsi, a cena - palce lizać - 15 zł.

 
TIBOR GAL TITI. Lekki i uniwersalny gastronomicznie Egri Bikaver od Gala Tibora Juniora. Nuty owocowe i leśne, umiarkowana kwasowość, rocznik 2015. Cena 28 zł

 
VILLANYI CUVEE - JEKL 2014. Mocno zbudowane i bogate wino z Villanyi. Wyczuwalne owoce leśne, ściółka, kawa i skóra. Otworzyć co najmniej 2 godziny przed konsumpcją. Będziecie zadowoleni. Cena 25 zł


TOKAJI HARSLEVELU LATE HARVEST, SAJGO 2014. Półsłodki Tokaj ze szczepu Harsevelu. Lekkie i bardzo owocowe oraz kwasowe mimo swojego cukru wino przyda się nie tylko na imieninach u cioci. Warto spróbować na tarasie / balkonie / w parku w bardziej słoneczny dzień za 25 złVILLANYI ORDOGAROK MERLOT, GUNZER TAMAS 2012. Bardzo dobrze zbudowany, niemalże kulturystyczny Merlot z Villanyi. Intensywne aromaty kawy, kakao i gorzkiej czekolady, a do tego mocno skoncentrowany owoc. Wino będzie pasować zarówno do steka jak i do fondanta czekoladowego. 40 zł to dobra cena.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą (tylko na urządzeniach stacjonarnych)
 

2 komentarze:

  1. TIBOR GAL TITI to bikaver, nie Pinot...

    OdpowiedzUsuń
  2. TiTi to niezłe wino. Tibor nie pisze, że to bikaver, bo dawniej te wina miały tragiczną markę. Oprócz Lidla można je kupić (i inne fajne wina Gala Tibora) w http://winnice.eu/ , siedzibę mają w Warszawie w Forcie Okęcie.

    OdpowiedzUsuń