niedziela, 8 października 2017

CHATEAU RELAIS DE LA POSTE 2014 COTES DE BOURG – URODZINOWA OKAZJA Z INTERMARCHE...

Intermarche
Świętujemy razem z Intermarche 20-lecie istnienia marki, a że jesienna aura nas nie rozpieszcza sięgamy po francuską czerwień z najnowszej oferty „Urodzinowe Okazje”. W ofercie znajdziemy 16 win reprezentujących Francję, a nam przypadły do degustacji trzy wina rekomendowane przez Winicjatywę: Saint Chinina 2016 Domaine Martin Madalle, Chateau Relais de la Poste z Bordeaux oraz Coteaux Bourguignons l’Authenique 2016 Collin Bourisset jak również Anjou 2016 Domaine de la Treille z Doliny Loary, alzackiego Muscat w wersji wytrawnej i Chateau Gromel Bel Air 2016. Dziś jednak zaczniemy od pochodzącego z Bordeaux Chateau Relais de la Poste 2014 Cotes de Bourg.

Będące od 1985 roku w posiadaniu rodziny Drode dwudziestocztero hekatowe Chateau Relais de la Poste posiada swoje winnice w AC Cotes do Bourg oraz Blaye Cotes de Bordeaux , które zlokalizowane są około 50 kilometrów na północ od Bordeaux. Na gliniastych glebach rodzina Drode uprawiaja takie szczepy jak Merlot, Cabernet Franc, Cabernet Sauvignon oraz Malbeca, a cała produkcja oraz piwnice znajdują się w odrestaurowanym domu pocztowym, którego historia sięga 1758 roku.


Chateau Relais de la Poste 2014 Cotes de Bourg to 100% Malbec (zwany w Bordeaux jako Pressac) z AC Cotes de Bourg o dyskretnych aromatach czereśni, czarnej jagody, śliwki podbitych tostem, tytoniem oraz wanilią. W ustach soczyste z dominacją aromatu owoców oraz nutą ziemistości. Jest dość taniczne, ale zarazem obfite i pełne w ustach. Świetnie sprawdzi się z dziczyzną oraz dojrzałymi ostrymi serami.
 
Intermarche
 
Bardzo dobre wino w bardzo dobrej cenie 39,99 zł. Warto!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz