wtorek, 19 grudnia 2017

NA ŚWIĘTA LIDL STAWIA NA KLASYKĘ...

Lidl Polska przygotował nową ofertę win oraz alkoholi mocnych z myślą o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Zaznajomieni z Lidlem wiedzą, że większość proponowanych w ofercie win to zwykle klasyki i bestsellery: Bordeaux, Toskania, Ribera del Duero, Szampania czy Alzacja nie muszą być specjalnie przedstawiane i promowane. Prawie każdy zna te regiony i docenia powstające tam wina. Nie inaczej jest tym razem. Na Święta Lidl znowu stawia na klasykę i proponuje nam Chardonnay, Domaine Saint-Germain, Bourgogne AOP do ryby oraz Dos, Saxa Loquuntur, Rioja DOC do mięsa.
 
Burgundzkie chardonnay jest lżejsze od jego kuzynów z Nowego Świata, ale jednocześnie bardziej gastronomiczne; nie zagłuszy delikatnej ryby podanej w wigilijny wieczór. Delikatne aromaty jabłka i białych owoców zawarte w tym winie wraz z wyraźną mineralnością i świeżością w ustach nadadzą wykwintności karpiowi z patelni lub galarety, szczupakowi, sandaczowi czy zupie rybnej.
 
 
Tymczasem czerwona Rioja starzona 12 miesięcy w beczce z francuskiego dębu to elegancka petarda, która rozgrzeje nas po zimowym spacerze. To wino warto także podarować znajomym idąc do nich na świąteczną wieczerzę. Mocne aromaty leśnych owoców, bakalii, tostów i wędzonki sprawdzą się w zestawieniu z niejednym świątecznym daniem, najlepiej z szynką pieczoną razem ze skórką lub inną pieczenią świeżo przygotowaną w pierwszy dzień Świąt.
 
 
Natomiast amatorzy polskich win znajdą również coś dla siebie w świątecznej ofercie Lidla, a to za sprawą nowości w Winicy Lidla, która wprowadziła do swojej oferty cztery etykiety z Winnicy Srebrna Góra. Wśród polskich win znajdziemy Caberneta Cortis, Regenta, Gewurztraminera oraz Chardonnay.

Nie zapomnijcie też przed Świętami zajrzeć do winnicalidla.pl


https://winnicalidla.pl/

1 komentarz:

  1. 82 punkty? Auć, najniżej ocenione białe wino w ich ofercie.

    PS. Błąd w linku - lida zamiast lidla

    OdpowiedzUsuń