wtorek, 13 lutego 2018

HISZPANIA W BIEDRONCE (02.2018)

Biedronka budzi się z zimowego snu i po czterech miesiącach przerwy prezentuje ofertę hiszpańskich win. W obecnej ofercie znajdziemy wina z takich regionów jak Galicja, Rioja, Aragonia, Katalonia, Kastylia – La Mancha, Andaluzja oraz Walencja. Na półkach hiszpańskiej oferty odnajdziemy kilka etykiet z poprzednich roczników lecz również klika nowości.

RECTORAL DO MAR ALBARINO RIAS BAIXAS – bardzo aromatyczne Albarino spodoba się klientom owada. Uwodzą tu nuty gruszkowe, akacjowe oraz waniliowe. Usta mocno owocowe ładnie balansują się z dość wyrazistą kwasowością która sprawia, iż wino jest świeże i przyjemne w smaku
.
 
Biedronka
 
Bardzo dobre wino za 29,99 złotych, które sprawdzi się jako aperitif oraz dodatek do sałatek i makaronów.
 
Biedronka
 
SOLAZ „BIO” TEMPRANILLO 2016 – BODEGAS OSBORNE – ponoć „Ekologiczna uprawa pozwoliła wydobyć z owoców Tempranillo to, co najlepsze”. A jak jest? Jest fanie! W nosie bardzo bogate z dużą ilością śliwki, wiśni, wanilii oraz delikatnej pikanterii. Usta leciutkie, świeże i owocowe. Wino niewymagające i takie z założenia ma chyba być. Bardzo ciekawa propozycja, która warta jest wysupłania z portfela 19,99 złotych.
 
Biedronka

REAL COMPANIA DE VINOS 2015 (Tempranillo) hiszpańskie wino regionalne z apelacji Vino de la Tierra, położonej w środkowej części Hiszpanii charakteryzuje się aromatami czerwonych owoców, tytoniu z domieszką przypraw. W ustach nie porywa, jest jednak świeżość, owocowość i lekkość. Nie jest to wino wybitne, ale za 14,99 złotych będzie cieszyć. Swobodnie można je zaserwować do makaronów z ciemnymi sosami, klasycznej kuchni śródziemnomorskiej i lekkich letnich potraw.
 
Biedronka
 
MONTE CARBONERO 2016 (Tempranillo, Syrah) z winnicy Bodegas & Vinedos położonej na południowy wschód od Madrytu w samym centrum Uclés DO, jednej z apelacji w obrębie regionu winiarskiego Kastylia La Mancha jest winem o wyrazistym bukiecie skupiającym się na dojrzałych jagodach oraz rozmarynie. Na podniebieniu bardzo lekkie z małą ilością owocu, dość fajną kwasowością i średnim finiszem. Za 11,99 zł nie spodziewajcie się niczego więcej.
 
Biedronka
 
BENTUS COLECCION PRIVADA RIOJA 2015 z najsłynniejszej hiszpańskiej apelacji trochę zawodzi. W nosie ukazuje nuty „wędzonki” skrzętnie skrywane pod owocami wiśni i śliwki. W ustach jest lepiej. Tu dominuje owoc choć też go trochę przymało. Jest tu wyrazista kwasowość przebita nadmierną beczką. Za 24,99 zł można znaleźć coś lepszego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz