czwartek, 3 maja 2018

PAPKIN RIESLING 2016 (Saint Vincent) Z MAKRO…

Kiedy Lidl Polska wprowadzał wina pod własną marką ”Polka” z Srebrnej Góry była to niemała sensacja. Wina te spotkały się z dużą aprobatą klientów, jak również zdobyły pochlebne opinie branży. W ślad za Lidlem idzie Makro, które przedpremierowo podczas Food Service Summit 2018 w Łodzi zaprezentowało dwie etykiety pod marką „Papkin” z winnicy Saint Vincent.


Winnica Saint Vincent znajduje się w województwie lubuskim, a swą historię z winiarstwem rozpoczęła w 2009 roku. Na powierzchni 6.5 hektara uprawiają następujące odmiany: Pinot Gris, Gewurztraminer, Mucsat Ottonel, Riesling, Pinot Noir, Regent oraz Rondo. Choć historia winiarstwa w Saint Vincent sięga prawie dekady, to dopiero w 2013 roku nastąpiło oficjalne otwarcie oraz sprzedaż wina. Dzięki dużemu zaangażowaniu w produkcję wina oraz postawienie na jakość, winnica Saint Vincent wielokrotnie odbierała nagrody oraz dyplomy za swoje wina.
 
Podczas Food Service Summit 2018, konferencji skupiającej w jednym miejscu restauratorów, szefów kuchni, menedżerów, sommelierów i firmy branży HoReCa, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Łodzi, główny partner wydarzenia Makro zaprezentowało dwie etykiety stworzone na potrzeby projektu „Papkin” przez winnicę Saint Vincent. I tak w ofercie hurtowego dostawcy artykułów spożywczych znalazł się Papkin Riesling oraz Papkin Regent. Nam udało się zdegustować wytrawnego Rieslinga 2016 i ...


… chciałoby się napić prawdziwego Rieslinga. Tu natomiast napotykamy intensywny aromat landrynkowaty gdzie może ktoś odnajdzie zielone jabłko, cytrynę czy brzoskwinię. Nam się jednak nie udało. W ustach dzieje się, ale dziwnie. Niby jest tu świeżość oraz dość wysoka kwasowość, ale jakaś odmienna niepasująca w zupełności do Rieslinga. Brak tu ciała i koncentracji tworzącej spójną całość.

Niemniej jednak na plus przemawia to, że wino jest dość aromatyczne, świeże i rześkie co spodoba się klientom HoReCa do których wino jest skierowane. A jak wypadnie Regent? Czy będzie w stanie podnieść poprzeczkę projektu Papkin? Czas pokaże!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz