czwartek, 21 marca 2019

TOKAJ ESZENCIA DOŁĄCZA DO NAJDROŻSZYCH WIN NA ŚWIECIE...

Ile warta jest butelka wina? Tak naprawdę tyle, ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić! Pasjonaci oraz kolekcjonerzy win są gotowi wydać dziesiątki, a nawet setki tysięcy dolarów za jedną, upragnioną butelkę wina.


Ostatnimi czasy świat winiarski obiegały informacje o rekordowych, wręcz zawrotnych sumach, które zostały zapłacone za butelki wina. Na początku października 2018 roku, na nowojorskiej aukcji zorganizowanej przez Sotheby’s, sprzedana została butelka Romanée Conti 1945 za kwotę 558.000 dolarów, a miesiąc później w filii domu aukcyjnego Acker Merrall & Condit Hong Kong, wylicytowano butelkę 155 letniego Porto Niepoort za kwotę 127.000 dolarów. Pierwszy kwartał 2019 roku, przyniósł kolejny rekord.
 
Cały artykuł przeczytacie na exumag.com

2 komentarze:

  1. Jest to niekwestionowany sukces tego wina.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię smakować nowe wina i przygotowywać własne trunki. Szczerze mówiąc, zawsze chciałem zrobić własną śliwowicę lub wino. Słyszałem, że domowe, wysokiej jakości destylarnie miedziane można znaleźć tutaj w https://dobrydestylator.pl/potstill-fi-76 . Myślę, że oferują szeroką gamę produktów i mają bardzo wysokiej jakości i wydajny sprzęt.

    OdpowiedzUsuń