wtorek, 23 kwietnia 2019

SERIA Z WINNICĄ - ZASKAKUJĄCE HISTORIE O ŻYCIU I ŚMIERCI...

Piętnaście różnych historii, jak piętnaście różnych kamieni znalezionych na plaży. W centrum każdej z nich czai się śmierć jako motyw, przyczyna lub skutek. Żadna z nich jednak nie jest historią rozpaczy. Jedne mówią o stracie, inne o wyzwoleniu się, jeszcze inne są pretekstem, aby snuć wspomnienia albo fantazjować. Każda historia pod równymi liniami tekstu kipi skrywanymi emocjami, buzuje śródziemnomorskim temperamentem, a czasem lśni erotycznym pożądaniem.


Do takiej lektury pasuje szampan, ewentualnie inne wino musujące, które z każdym łykiem odkrywa kolejne warstwy smaku.

Tematy opowiadań są jednak na tyle uniwersalne, że mogłyby się wydarzyć wszędzie. Zdrada, która zostaje ujawniona dopiero po śmierci. Tęsknota za zapachem utraconej osoby. Zmyślenie, które zaczyna żyć własnym życiem. Totalna kompromitacja, która swój początek bierze z różnicy międzykulturowej i braku komunikacji. Na koniec, erotyczne fantazje, których nie można odróżnić od prawdy.


Kiedy sięgniecie po "CO POZWALA POWIEDZIEĆ NOC" nie będziecie już myśleć o niczym innym. Opowiadania Pierre J. Mejlaka trzeba jednak czytać z umiarem, żeby tak jak szampan pity w zbyt dużych ilościach nie uderzyły zbyt mocno do głowy. Serdecznie polecamy tą książkę, z Serii z Winnicą, wydaną przez
www.ksiazkoweklimaty.pl, której patronują blogi winiarskie, w tym www.powinowaci.pl.
Jeszcze zdążycie zamówić ją na majówkę https://sklep.ksiazkoweklimaty.pl/9788365595782

2 komentarze:

  1. To połączenie jest bardzo kuszące. Super wpis.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak już mowa o alkoholu, to powiem wam, że ja ostatnio zainteresowałem się destylowaniem alkoholi na własną rękę. Muszę przyznać, niż na tej stronie internetowej https://dobrydestylator.pl/ udało mi się znaleźć wysokiej jakości destylatory miedziane oraz bazę wiedzy, która chyba każdego (nawet laika) przeprowadzi przez proces od początku do końca.

    OdpowiedzUsuń